Już w najbliższą sobotę na gali Top Rank w Newark (new Jersey, Stany Zjednoczone) w doskonale znanej polskim kibicom fanom hali Prudential Center, do ringu powróci lokalny bohater oraz aktualny mistrz świata organizacji WBC, kategorii lekkiej (lightweight) Shakur Stevenson (21-0-0), który w swojej pierwszej obronie tytułu zmierzy się z Artemem Harutyunyanem (12-1-0), klasyfikowanym na siódmym miejscu w rankingu WBC. Oznacza to zatem, iż Stevenson przystąpi do dobrowolnej obrony pasa.

Konferencja prasowa przed sobotnią walką odbyła się w środę, czyli na trzy, a nie jak to zwykle bywa dwa dni przed walką. Wszystko bowiem dlatego, iż w czwartek, 4 lipca przypada rocznica uchwalenia amerykańskiej konstytucji, co rzecz jasna jest jest największym świętem narodowym w USA. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z środowej konferencji.

Shakur Stevenson: Zamierzam wynieść go na poziom, na którym nigdy nie był. Po prostu będę sobą. Wyjdę i pokażę swój talent i poziom jaki repzezentuję. Myślę, że jestem jednym z najlepszych pięściarzy w boksie, jeśli chodzi o uderzenie, i aby następnie nie dać się trafić. Jest na to pewien sposób i chcę pokazać fanom, że całe to przemieszczanie się to coś, czego tak naprawdę nie muszę robić. Mogę po prostu stanąć i cię pobić.

Artem Harutyunyan: Dla mnie to wielka szansa. Miałem świetny obóz przygotowawczy i jestem dobrze przygotowany. Jestem gotowy na tę walkę i wiem, że Shakur Stevenson jest dobrym zawodnikiem. Jest mistrzem świata. Obaj walczyliśmy na igrzyskach olimpijskich. On jest srebrnym medalistą, ja brązowym, a teraz walczymy o mistrzostwo świata.

Na karcie walk zobaczymy także inne mistrzowskie, bardzo ciekawie zapowiadające się startcie pomiędzy panującym czempionem WBC wagi super piórkowej (super featherweight), O’Shaquie Fosterem (22-2-0), oraz Robsonem Conceicao (18-2-1), dla którego będzie to już czwarta szansa na zdobycie mistrzostwa świata. Brazylijczyk, który w 2016 roku sięgał po mistrzostwo olimpijskie, nie zdołał do tej pory spełnić swojego marzenia o mistrzowskim pasie na zawodowstwie, a sobotnia walka z Fosterem, będzie prawdopodobnie ostatnią szansą, aby osiągnąć wymarzony sukces. Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja ESPN, zaś polscy kibice obejrzą kartę główną za pośrednictwem TVP Sport. Początek od godziny 7PM czasu środkowoamerykańskiego (2 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego).

Photo: Mikey Williams/Top Rank

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org | Twitter/X: @MikeSteek94