Były mistrz świata organizacji WBC, kategorii piórkowej (featherweight), Gary Allen Russell Jr (31-2-0) twierdzi, że Shakur Stevenson (20-0-0) pokona w bezpośrednich pojedynkach największe gwiazdy dywizji lekkiej (lightweight), m.in Gervontę Davisa (29-0-0), oraz niekwestionowanego mistrza świata tejże kategorii, Devina Haney’a (30-0-0). Zdaniem Russella, Stevenson jest obecnie najlepszym pięściarzem w swojej dywizji. 

Uważam, że Shakur jest z nich wszystkich najlepszy i myślę, że potrafi walczyć lepiej, niż oni. Gdy Shakur startował w kategorii piórkowej, też rzucałem mu wyzwanie. Później poszedł do super piórkowej. Dlatego lubię Shakura. Potrafię oddać uznanie, nawet jeśli ktoś gada dużo głupot. To młody człowiek i się rozwija. Był na igrzyskach z moim młodszym bratem. Był jednym z najmłodszych chłopaków, którzy przychodzili na sparingi i pokazali dobrą robotę. Szanuję to. Uważam, że jest lepszy, niż Haney i Davis. – mówi Russell w rozmowie z FightHype. 

Russell twierdzi, że intelekt i sposób bycia w ringu, jest kluczowym elementem ostatecznego zwycięstwa. Według pięściarza z Capitol Heights (Maryland, Stany Zjednoczone), zarówno Haney jak i Davis są pod tym względem słabsi od Stevensona, który z walki na walkę podwyższa sobie poprzeczkę. 

Myślę, że pokona wszystkich. On jest bardziej poukładany. Różnica między nim, a wieloma innymi zawodnikami polega na tym, że są cholernie wysportowani. Intelekt ponad atletyzm, cały czas. Nie twierdzę, że Shakur jest super inteligentny, jeśli chodzi o to jak pewne rzeczy łączy w ringu, ale fundamentalnie jest zdrowszy, niż Haney, Davis i inni. Jest bardziej zrelaksowany i ma kontrolę, podczas gdy u nich bardziej widać rywalizację. Są po prostu wysportowani. Wybieram więc Shakura. – powiedział Russell. 

Photo: Tom Casino/Showtime

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org