Już w najbliższą sobotę (4 marca) na gali w Ontario (California, Stany Zjednoczone), odbędzie się gala Premier Boxing Champions, gdzie w walce wieczoru zmierzą się ze sobą Brandon Figueroa (23-1-1), oraz Mark Magsayo (24-1-0). W stawce pojedynku znajdzie się tymczasowy tytuł organizacji WBC, kategorii piórkowej (featherweight). Oprócz tego, na karcie walk zobaczymy wiele ciekawie zapowiadających się pojedynków, takich jak m.in starcie 19-letniego prospekta Elijah’a Garcii (13-0-0) z Amilcarem Vidalem (16-0-0). Zwycięzca tej konfrontacji znajdzie się w szerokiej czołówce kategorii średniej (middleweight) i jest to z pewnością walka, która przyniesie bardzo dużo emocji.

Szczegółowa zapowiedź sobotniej gali, wraz z wynikami ważenia ukaże się na naszym portalu za kilkadziesiąt godzin. Bezpośrednią transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja Showtime – początek karty głównej już od godziny 8PM czasu środkowo amerykańskiego (3 nad ranem z soboty na niedzielę czasu polskiego). Polscy kibice obejrzą wydarzenie za pośrednictwem Polsat Sport News. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi z czwartkowej konferencji prasowej.

Brandon Figueroa: Mam wszystkie zdolności i wszyscy wiedzą, że uwielbiam walczyć. Chcę zdominować przeciwnika, złamać go i wyjść stamtąd. Naprawdę ciężko trenuję do tego, aby tam wejść i zrobić to co potrafię najlepiej. Zrobię wszystko, aby wygrać tę walkę. Jeśli będę musiał boksować, będę boksował. Jeśli nie będę mógł jednak dostać się do niego od środka, zrobię to uderzeniami na ciało. Mogę go pokonać w każdy możliwy sposób.

Mark Magsayo: Cokolwiek wydarzy się podczas tej walki, my jesteśmy na to gotowi. Walczyłem z wieloma dobrymi zawodnikami, którzy mają czym uderzyć. Pójdę na to, ponieważ chcę to wygrać. Nie jestem typem pięściarza, który dużo mówi, ale w tej walce będzie knockdown.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org