Jeden z najlepiej zapowiadających się polskich pięściarzy, Damian Knyba (10-0-0), stoczy 8 kwietnia swoją pierwszą zawodową walkę w tym roku na gali Top Rank w Newark (New Jersey, Stany Zjednoczone). 27-letni pięściarz urodzony w Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) przyleciał do Stanów niewiele ponad dwa tygodnie temu i rozpoczął już przygotowania do swojej nadchodzącej walki. Knyba przygotowuje się pod okiem uznanego trenera Shauna George’a i ciężko trenuje przed kolejnym wyzwaniem, jakie go czeka za niewiele ponad miesiąc.

Trenuję z Shaunem pięć razy w tygodniu, a resztę treningów robię na własną rękę. Dwanaście treningów tygodniowo, czyli jak zawsze. Stawiamy duży nacisk na to, abym kontrolował rywala w dystansie, aby zachować spokój i oszczędzać więcej energii. Powoli zaczynamy sparingi z miejscowymi pięściarzami i póki co sparujemy dwa razy w tygodniu. – mówi Knyba.

Póki co nie wiadomo kto będzie rywalem Polaka podczas kwietniowej walki, ale wiele wskazuje na to, że będzie to doświadczony Amerykanin, który w przeszłości rywalizował z pięściarzami z bardzo wysokiej półki w kategorii ciężkiej (heavyweight). W narożniku Knyby, zabraknie jego obecnego trenera, Shauna George’a, który na kilka dni przed walką Polaka, wybiera się do Londynu wraz ze swoim podopiecznym, Zhilei’m Zhangiem (24-1-1) na pojedynek z Joe Joyce’m (15-0-0) o tymczasowe mistrzostwo z ramienia organizacji WBO, do którego ma dojść 15 kwietnia na gali Queensberry Promotions.

W wyniku zaistniałej sytuacji, w narożniku Knyby stanie Piotr Wilczewski, który na parę tygodni wcześniej wybiera się do Stanów Zjednoczonych na obóz przygotowawczy wraz z Mariuszem Wachem (36-9-0), oraz Kamilem Bednarkiem (11-0-0).

Tak się składa, że Piotr Wilczewski będzie w tym czasie w Stanach Zjednoczonych, więc idealnie zgrywa się to z tym, aby stanął w moim narożniku. Myślę, że będę czuł się z nim bardziej komfortowo, bo trenujemy już razem dwa lata. – dodał na zakończenie Knyba.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org