Już za kilkanaście godzin w Manchesterze (Anglia), dojdzie do walki o tymczasowe mistrzostwo WBO kategorii ciężkiej (heavyweight), w której udział weźmie dwóch najwyżej najwyżej notowanych według tejże federacji pięściarzy – były mistrz świata, Joseph Parker (30-2-0), oraz Joe Joyce (14-0-0). Zwycięzca uzyska obowiązkowy status do walki o pełnoprawne mistrzostwo świata z obecnym czempionem, Oleksandrem Usykiem (20-0-0).

Walka zapowiada się niezwykle interesująco, bowiem ciężko wskazać w niej faworyta. Parker w swoich dwóch ostatnich walkach pokonał Derecka Chisorę (33-12-0), i choć w ich pierwszej potyczce zwycięstwo Nowozelandczyka owiane były kontrowersjami, to w drugim starciu Parker nie pozostawił żadnych wątpliwości i wygrał jednogłośną decyzją sędziów, powalając Chisorę na matę ringu aż trzykrotnie.

Joe Joyce to bez dwóch zdań szersza światowa czołówka, a swoje olbrzymie doświadczenie wyniósł głównie z boksu amatorskiego. Srebrny medalista olimpijski z Rio De Janeiro (2016) uważany jest za pięściarza o niemalże stalowej szczęce, ponadto jest zawodnikiem, który ma czym uderzyć. Na czternaście walk, Joyce wygrał tyle samo, ż tego aż trzynaście przed czasem. O ogromnej sile Anglika przekonali się tacy pięściarze jak były mistrz świata królewskiej dywizji, Bermane Stiverne (25-5-1), Bryant Jennings (24-4-0), Daniel Dubois (18-1-0), Carlos Takam (39-7-1), czy chociażby wytrzymały Christian Hammer (27-10-0), który był ostatnią „ofiarą” potężnego Anglika. Początek sobotniej gali od godziny 12PM czasu środkowo amerykańskiego na ESPN+. Polscy fani obejrzą wydarzenie w Polsat Sport Extra od godziny 19:30.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek