Już 21 stycznia na gali w Manchesterze (Anglia), były mistrz świata organizacji WBO, kategorii półśredniej (super welterweight) Liam Smith (32-3-1) zmierzy się w walce wieczoru z Chrisem Eubankiem Jr (32-2-0) w zakontraktowanym na dwanaście rund pojedynku kategorii średniej (middleweight). Nie jest tajemnicą, iż obaj zawodnicy średnio za sobą przepadają, co tylko mocniej nakręca brytyjskich fanów.

– To głośna walka ze względu na postawę Eubanka. Wyrobił sobie wielkie nazwisko w brytyjskim boksie. Czy uważam, że jest lepszym pięściarzem niż Jaimie Munguia? Nie. Uważam go więc za drugiego najlepszego pięściarza, z jakim przyjdzie mi walczyć. Eubank w jakiś sposób wyrobił sobie to nazwisko, ale jego nazwisko i pieniądze, które zarobił, są szalone, gdyż zdobył tytuł mistrza Wielkiej Brytanii, ale nigdy nie zdobył mistrzostwa świata. Oczywiście, zrobił wszystko dobrze, ale nazwisko mu pomogło. Nie chodzi o to, że przeszkadzają mi jego pieniądze i nic co zrobił w zupełności mi nie przeszkadza, ale byli lepsi zawodnicy, którzy toczyli najlepsze walki w swoich karierach i nigdy nie zarobili takiej forsy, jak Chris. To jest strona zarówno sportowa, jak i biznesowa. To jest niesprawiedliwe, a Chris doskonale rozegrał tę grę. Są byli mistrzowie świata, którzy zostawili boks bez grosza, ale nie dlatego, że roztrwonili pieniądze, a dlatego, że nie mieli nazwiska, choć byli mistrzami świata. – powiedział Smith, w rozmowie z BoxingScene.

Pierwotnie, Eubank Jr miał zmierzyć się z Conorem Bennem (21-0-0), jednakże na kilka dni przed wydarzeniem, drugi z wymienionych uzyskał pozytywny wynik testu na doping, w efekcie czego, walka została odwołana. Smith z kolei, to pięściarz znajdujący się obecnie na czołowych pozycjach w mistrzowskich federacjach dywizji super półśredniej (4 miejsce WBA, 3 miejsce WBC, 2 miejsce WBO, 5 miejsce IBF). Pięściarz z Liverpoolu (Anglia) specjalnie na walkę z Eubankiem zdecydował się pójść kategorię wagową wyżej.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org, Twitter: Mike94Steek