Obecny mistrz świata organizacji WBC, kategorii super lekkiej (super lightweight), Regis Prograis (28-1-0), związał się kilka dni temu z grupą Matchroom Boxing, należącą do Eddie’go Hearna. Amerykanin miał na stole także kontrakt od Boba Aruma z Top Rank, jednakże nie zdecydował się na podpis z legendarnym promotorem. 

Fakt, że dla Top Rank, na ten moment walczą bezsprzecznie najlepsi pięściarze w dywizji super lekkiej, wcale nie przekonał Prograisa do podpisania umowy. Pięściarz z Nowego Orleanu (Louisiana, Stany Zjednoczone) nie jest przekonany, iż kontrakt z Arumem zapewni mu wielkie walki, jakich on oczekuje. Na ten moment, dla Top Rank startują tacy zawodnicy jak Teofimo Lopez (18-1-0), Jose Ramirez (28-1-0), Josh Taylor (19-0-0), czy Arnold Barboza (28-0-0). Jeśli chodzi o pierwszą dwójkę, już niebawem za ich sportowe interesy może odpowiadać (choć nie musi) inny pracodawca, co Prograis ma na uwadze. 

Top Rank zaoferował mi dłuższy kontrakt, zaś Matchroom Boxing krótszy, to po pierwsze. Po drugie, zawodnicy Top Rank, z którymi chcę walczyć to Ramirez, Taylor i Teofimo Lopez, zgadza się? Jeśli spojrzymy na Ramireza, to z tego co wiem, została mu tylko jedna walka w Top Rank, a Josh Taylor może przenieść się do kategorii półśredniej. Poza tym, szczerze mówiąc nie wydaje mi się, aby Ramirez ze mną walczył. Ma ostatnią walkę dla Top Rank, a później może przecież przejść do Matchroom. Lopez też zapowiedział, że nie będzie już walczył na telewizji ESPN (Top Rank pokazuje tam wszystkie swoje gale, przyp.red). Będąc w Matchroom, czuję po prostu to co Eddie Hearn. On może pracować z innymi promotorami i te walki tak czy inaczej mogą się odbyć. – powiedział Prograis dla Ringside Views. 

Pod koniec listopada ubiegłego roku, Prograis sięgnął po swój drugi w karierze tytuł mistrza świata, nokautując Jose Zepedę (35-3-0) na gali w Carson (California, Stany Zjednoczone). W swojej pierwszej bezpośredniej obronie mistrzowskiego pasa WBC, 34-latek zmierzy się z niepokonanym Australijczykiem, Liamem Paro (23-0-0). Ponoć bliski podpisania kontraktu z Matchroom Boxing, jest także obecny mistrz świata z ramienia federacji IBF, Subriel Matias (19-1-0), więc gdyby Portorykańczyk związał się umową z Hearnem, jego walka z Prograisem byłaby bardzo możliwa do zmaterializowania. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org