Wiele wskazuje na to, że niekwestionowany mistrz świata kategorii super średniej (super middleweight), Saul “Canelo” Alvarez (60-2-2) powróci do ringu 4 maja na gali w Las Vegas (Nevada, Stany Zjednoczone), gdzie skrzyżuje rękawice ze swoim rodakiem, oraz wysoko notowanym w światowych rankingach wagi super średniej, Jaime’m Munguią (43-0-0) – wynika z komunikatu Salvadora Rodrigueza z ESPN.

Canelo swoją ostatnią walkę stoczył pod koniec września ubiegłego roku, pokonując jednogłośnie na punkty Jermella Charlo (35-2-1), który na walkę z Meksykaninem awansował aż o dwie kategorie wagowe. Parę tygodni temu, Canelo poinformował, że jego lukratywny kontrakt z grupą Premier Boxing Champions został rozwiązany za porozumieniem stron. Nieoficjalnie mówi się, że PBC nie było w stanie spełnić finansowych oczekiwań Alvareza po tym, gdy telewizja Showtime postanowiła wycofać się z transmitowania wydarzeń bokserskich wraz z końcem 2023 roku.

Munguia, były mistrz świata wagi super półśredniej (super welterweight), w dywizji super średniej (super middleweight) startuje od czerwca ubiegłego roku, kiedy to w swoim debiucie w wadze do 168 funtów pokonał Sergiy’a Derevyanchenko (14-5-0) po pasjonującej walce, zdobywając wówczas pas WBC Silver. Munguia ugruntował następnie swoją pozycję, deklasując pod koniec stycznia bieżącego roku, Johna Rydera (32-7-0), którego znokautował w dziewiątej rundzie.

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org