12 maja w Perth (Zachodnia Australia, Australia) dojdzie do świetnie zapowiadającej się gali, której zwieńczeniem będzie starcie o wakujący tytuł mistrza świata organizacji IBF, kategorii lekkiej (lightweight). O pas powalczą bowiem dwaj byli czempioni, George Kambosos (21-2-0), oraz legendarny już Vasiliy Lomachenko (17-3-0). Za promocję wydarzenia, do którego dojdzie w lokalnej hali RAC Arena, mieszczącej piętnaście i pół tysiąca ludzi, odpowiedzialna jest grupa DiBella Entertaiment. 

Lomachenko, po ubiegłorocznej porażce z Devinem Haney’em (31-0-0) nie stoczył póki co żadnej walki, choć nie przeszkodziło mu to w tym, aby po raz kolejny stoczyć walkę o mistrzostwo świata. Kambosos, w swoim ostatnim starcie wątpliwie pokonał niejednogłośnie na punkty Maxi Hughesa (26-6-2), odbierając mu tytuł organizacji IBO, który również znajdzie się w stawce podczas jego majowej walki z Lomachenko. 

Na karcie głównej zobaczymy również czołowych pięściarzy wagi super muszej (super flyweight), Andrew Moloney’a (26-3-0), oraz byłego mistrza świata, Carlosa Cuadrasa (42-5-1). Pierwszy z wymienionych, w ubiegłym roku zaprzepaścił swoją szansę na mistrzowski pas, przegrywając z Junto Nakatani’m (27-0-0) przez bardzo ciężki nokaut, który miał miejsce w ostatniej, dwunastej rundzie. Moloney powrócił do ringu w pierwszej połowie minionego roku, pewnie pokonując na punkty Judy’ego Floresa (14-2-0). Niezwykle doświadczony Cuadras, blisko cztery miesiące temu zdobył tymczasowy pas federacji WBC, pokonując po bardzo zaciętej walce Pedro Guevarę (41-4-1) na gali w Uzbekistanie. 

Autor: Michal Adamczyk – redaktor naczelny. Kontakt: frontoffice@boxingzone.org