16 września na gali w Montrealu (Quebec, Kanada) do ringu powróci najlepszy obecnie rosyjski pięściarz kategorii ciężkiej (heavyweight), Arslanbek Makhmudov (14-0-0). Słynący z potężnej siły 32-letni pięściarz skrzyżuje rękawice z byłym pretendentem do tytułu mistrza świata Carlosem Takamem (39-6-1), a w stawce ich zakontraktowanego na dziesięć rund pojedynku znajdzie się pas federacji North American Boxing, którego po raz szósty z rzędu bronił będzie Makhmudov.

Makhmudov od lat mieszka w Kanadzie i niemalże wszystko wskazuje na to, że do ringu wyjdzie pod kanadyjską flagą, zważywszy na sankcje nałożone na rosyjskich zawodników. 32-latek wszystkie swoje dotychczasowe walki wygrywał przed czasem, a w lutym stał się on pierwszym pięściarzem, który posłał na deski Mariusza Wacha (36-8-0). Makhmudov zatrzymał Polaka w szóstej rundzie, dopisując do swojego recordu czternaste zwycięstwo na zawodowstwie.

Carlos Takam swoje najlepsze lata niewątpliwie ma już za sobą. Urodzony w Kamerunie zawodnik, startujący pod francuską flagą jest bezpośrednio po porażce z rąk Joe Joyce’a (14-0-0), choć nadal jest bezsprzecznie bardzo niebezpiecznym zawodnikiem. Kibice Takama mogą czuć jednak lekki niepokój związany ze zbyt długą przerwą w startach. Pięściarz ostatnim razem do ringu wyszedł ponad rok temu, co może odbić się na jego dyspozycji.

Autor: Michal Adamczyk